Jazdy doszkalające

Jazdy doszkalające – czy warto w nie inwestować?

Dodano 23.02.2018, Kategoria: Blog, Tagi:

Gdy zapisujemy się na kurs prawa jazdy, to w jego cenie mamy dostępne zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, to znaczy jazdy z instruktorem, które odbywają się w środowisku naturalnym dla kierowcy – po ulicach w mieście i poza nim. Obowiązkowo takich jazd jest 30 godzin i zakłada się, że po nich powinniśmy nabrać na tyle pewności w prowadzeniu auta, że będziemy mogli w prawidłowy sposób jeździć już samodzielnie. Niektórym tyle czasu wystarczy na opanowanie prowadzenia samochodu, inni jednak nadal mogą popełniać błędy i wciąż nie czują się pewnie na drodze. Tym ostatnim polecać można zdecydowanie się na dodatkowe jazdy przed egzaminem, które pomogą w nabraniu potrzebnego doświadczenia.

 

Dodatkowe godziny ćwiczeń

Wykupienie jazd doszkalających poleca się przede wszystkim tym osobom, które wciąż nie czują się zbyt pewnie za kierownicą, a niedługo zdają egzamin na prawo jazdy. Dzięki dodatkowym godzinom nauki, zazwyczaj już z innym instruktorem, będą mogły przećwiczyć typowe sytuacje pojawiające się na drodze i dowiedzą się także, kiedy popełniają błędy oraz w jaki sposób w przyszłości starać się ich unikać. Pozwoli im to przystąpić do egzaminu praktycznego z większą pewnością i wiarą we własne umiejętności, a to zaowocuje większym prawdopodobieństwem osiągnięcia pozytywnego wyniku.

Inną grupą, dla której jazdy doszkalające mogą być bardzo pożyteczne, są wszyscy ci, którzy wprawdzie już mają prawo jazdy, ale po jego otrzymaniu przez długi czas nie jeździli samochodem jako kierowca i nie czują się pewnie na drodze. Dla nich jazdy z instruktorem będą znakomitym przypomnieniem sobie wszystkich zasad uczestnictwa w ruchu drogowym i nabrania pewności podczas wykonywania każdego z manewrów. Osoby te dzięki ćwiczeniom będą mogły również poznać zmiany zasad ruchu drogowego, które pojawiły się w ostatnim czasie i zmotywować się do częstszego prowadzenia auta. Dodatkowe jazdy mogą również przydać się osobom, które będą zmuszone często poruszać się po zatłoczonym dużym mieście i chciałyby nauczyć się bezpiecznej jazdy w tak trudnych warunkach.